جزییات خبر

دوشنبه / ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۷
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۸۲۶۶۳
گزارشگر : ۸۶

افزایش ۷۰ درصدی مستمری مددجویان خوزستان

(دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰) ۱۲:۰۷

مدیرکل کمیته امداد خوزستان از افزایش ۷۰ درصدی مستمري مددجویان خوزستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امداد، جمال شیبه مدیرکل کمیته امداد خوزستان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ با پیگیری ریاست کمیته امداد کشور و نمایندگان مجلس، با تخصیص بودجه از محل تبصره ۱۴، افزایش ۷۰ درصدی مستمری خانواده‌های تحت حمایت به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و اجرایی شد.

وی با تقدیر از تلاش‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تصویب رقم نهایی مستمری مددجویان کمیته امداد افزود: ما به التفاوت مستمری فروردین و اردیبهشت ماه نیز پس از تأمین اعتبار پرداخت شد.

شیبه با تشریح ارقام مستمری پرداختی به خانواده‌های تحت حمایت در سال جاری عنوان کرد: خانواده مددجوی تک نفره سال گذشته مبلغ ۱۹۸ هزار تومان مستمری دریافت می‌کرد که این رقم در سال جاری به ۳۵۰ هزار تومان می‌رسد.

مدیرکل کمیته امداد امام خوزستان اضافه کرد: همچنین رقم پرداختی برای خانواده ۲ نفره از ۳۳۱ هزار تومان به ۵۰۰ هزار تومان و برای خانواده سه نفره از ۴۳۰ هزار تومان به ۷۰۰ هزار تومان، خانواده چهار نفره تحت حمایت ۹۰۰ هزار تومان و خانواده پنج نفر به بالا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی تصریح کرد: با عنایت به تأکید مقام معظم رهبری در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر تلاش در جهت بهبود معیشت مردم، با پیش‌بینی‌ اعتبار لازم در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، مستمری مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) با اعمال رشد متوسط ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته عملیاتی و گام مثبت دیگری در راستای کاهش فقر و بهبود معیشت خانوارهای دهک‌های پایین کشور برداشته شد.

مدیر کل کمیته امداد خوزستان با اشاره به تورم موجود و بالا بودن نسبی خط فقر خاطرنشان کرد: این امر در راستای سیاست‌های نظام با هدف کاهش فقر مطلق و کمک به بهبود وضعیت معیشتی جامعه هدف نهادهای حمایتی انجام و افزایش صورت گرفته و گامی مهم در راستای کاهش  مشکلات ناشی از فقر است.

وی یاد آور شد: طبیعتا پرداخت این ارقام پاسخگوی تمام نیازهای خانواده‌های تحت حمایت نیست اما امیدواریم با کمک مردم نیکوکار بتوانیم در حد توان مشکلات جامعه مددجویی را برطرف کنیم.
تعداد بازدید : ۱۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید