جزییات خبر

جمعه / ۷ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۷:۴۶
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۸۲۳۰۶
گزارشگر : ۸۶

اهدا 40 سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت اندیمشکی

(جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰) ۱۷:۴۶

40 سری جهیزیه با همکاری دفتر معظم رهبری و خیران به نوعروسان نیازمند تحت حمایت کمیته امداد اندیمشکی اهدا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امداد، جمال شیبه مدیرکل کمیته امداد خوزستان با اشاره به اینکه پرداخت کمک‌هزینه تهیه جهیزیه و هدیه ازدواج به جوانان نیازمند تحت حمایت یکی از سرفصل‌های مهم حوزه حمایت این نهاد است، گفت:۴۰ فقره جهیزیه شامل؛ یخچال، اجاق گاز، تلویزیون، جاروبرقی و... در مراسمی به نوعروسان نیازمند و تحت حمایت کمیته امداد شهرستان اندیمشک اهدا شد.
وی با بیان اینکه هزینه برای تهیه این تعداد جهیزیه یک میلیارد و 600 میلیون تومان و با همکاری دفتر معظم رهبری و خیران اندیمشک تامین شد، افزود: پارسال نیز ۲۵ سری جهیزیه به مبلغ یک میلیارد تومان به زوج‌های جوان اهدا شده بود که در مجموع ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تاکنون به نوعروسان اندیمشکی اختصاص داده شده است.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان با اشاره به اینکه تلاش کمیته امداد، ایجاد زمینه برای ازدواج موفق و زندگی پایدار است افزود: اعطای جهیزیه به مددجویان فراهم کردن شرایط برای ازدواج آسان، تحکیم و تقویت بنیان خانواده و کاهش آسیب های اجتماعی در بین جوانان مددجو از مهمترین برنامه های کمیته امداد در ترویج سنت حسنه ازدواج است
وی ارائه خدمات مشاوره ای، برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی قبل و بعد از ازدواج، مهارت های ارتباطی و تربیت فرزند، به منظور ازدواج آگاهانه و کاهش آمار طلاق و همچنین پیشگیری ازآسیب های اجتماعی در بین زوج های جوان تحت حمایت را از دیگر برنامه های کمیته امداد در ترویج فرهنگ ازدواج عنوان کرد.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان افزود : تلاش داریم که هیچ عروس و داماد نیازمندی در انتظار جهیزیه برای شروع زندگی خود نمانند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانیم جهیزیه لازم برای شروع زندگی جوان‌ها را به دست آن‌ها برسانیم.
جمال شیبه با بیان اینکه مهیا کردن شرایط ازدواج برای جوان تحت حمایت عزم همگانی را طلب می کند افزود : خیران و نیکوکاران به منظور تامین جهیزیه نوعروسان و هدیه ازدواج زوج های جوان می توانند کمک های نقدی و غیر نقدی خود را در قالب طرح کوثر به مراکز کمیته امداد تحویل دهند.

تعداد بازدید : ۳۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید