جزییات خبر

سه شنبه / ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۹:۲۲
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۸۲۲۴۵
گزارشگر : ۸۶

خوزستانی‌ها تا کنون 19 میلیارد تومان فطریه پرداخت کردند

(سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۰۹:۲۲

مردم روزه دار خوزستان 19 میلیارد تومان فطریه خود را برای رفع مشکل نیازمندان به کمیته امداد پرداخت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جمال شیبه  مدیرکل کمیته امداد خوزستان و دبیر شورای زکات استان گفت: بر اساس اعلام شورای زکات، مردم مؤمن استان بر اساس آمار اولیه تاکنون در عید فطر امسال 19 میلیارد تومان فطریه و کفاره خود را با نیت رفع بخشی از مشکل نیازمندان و محرومان به پایگاه‌های این نهاد پرداخت کردند.
وی افزود: از مجموع مبالغ پرداخت‌شده، 15 میلیارد تومان فطریه عام و 2 میلیارد تومان فطریه سادات و یک میلیارد تومان غیرعمد یک میلیارد تومان عمد کفارات بوده است.
شیبه گفت: تمامی وجوه جمع‌آوری‌شده هر منطقه در روزهای عید و با همکاری هیئت‌امنای مساجد، بلافاصله بین افراد شناسایی‌شده و واجد شرایط، با اولویت زنان سرپرست خانوار، بیماران صعب‌العلاج و سالمندان توزیع شد.
سال گذشته ۱۱ میلیارد تومان از زکات فطریه در پایگاه‌های کمیته امداد در خوزستان جمع‌‌ و به حساب افراد تحت حمایت واریز شد که امسال ۵۰ درصد رشد داشته است.
وی گفت: امسال یک هزار و ۱۸۰ پایگاه ثابت و سیار شورای زکات در دفاتر امداد مراکز نیکوکاری و مساجد سراسر استان برای جمع‌آوری فطریه تدارک دیده شد و از پایگاه های اینترنتی نیز زکات فطریه جمع آوری شد.
شیبه افزود: فطریه جمع‌آوری‌شده از هر منطقه در همان منطقه برای کمک‌ هزینه معیشت، رفع سوء تغذیه کودکان، کمک‌ هزینه تحصیلی، درمان، جهیزیه، مسکن و اشتغال افراد نیازمند تقدیم نیازمندان می شود.
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان بیان کرد مردم نیکوکار می‌توانند کمک‌های غیر نقدی خود را با تحویل به دفاتر این نهاد و مراکز نیکوکاری و کمک‌های نقدی خود را از طریق پرداخت‌های نوین و با شماره‌گیری کد دستوری #۰۶۱*5*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه به دست نیازمندان برسانند.

تعداد بازدید : ۴۳۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید