جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۱
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۸۲۰۲۸
گزارشگر : ۸۶
​در آستانه عید فطر خوزستان روی موج همدلی

یاری مومنانه خوزستانی ها در روزگار سخت کرونا

(چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۰:۰۱

۶ هزار بسته معیشتی در قالب رزمایش کمک های مومنانه در خوزستان توزیع شد.

جمال شیبه مدیرکل امداد خوزستان رزمایش کمک های مومنانه ویژه اکرام ایتام و اطعام نیازمندان در آستانه عید فطر در سپاه استان با حضور فرمانده سپاه و رییس بسیج سازندگی و نماینده ولی فقیه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان و جمعی از مدیرانی استانی برگزار شد.
وی با اعلام اینکه توزیع سبدهای معیشتی و غذای گرم در بین نیازمندان استان در آستانه عید فطر ادامه دارد گفت: در همین مدت بیش از 90 هزار پرس غذای گرم و بیش از 30 هزار سبد معیشتی  با مشارکت سپاه در اختیار نیازمندان استان قرار می گیرد.
شیبه اضافه کرد: هدف‌گذاری کمیته امداد استان در راه‌اندازی این پویش این است که تا پایان ماه رمضان یک میلیون پرس غذای گرم توسط 273 آشپزخانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور نمایندگانی از بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی طبخ و 170 هزار بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع شود.
 مدیرکل کمیته امداد استان به دیگر برنامه‌های این نهاد در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: طرح ایران مهربان با هدف سرپرستی از کودکان یتیم و نیازمند استان که با همکاری حوزه بسیج سپاه استان برگزار می‌شود نیز یکی دیگر از این برنامه ها خواهد بود و از طریق این طرح حامی برای ایتام و کودکان نیازمند استان جذب شود
وی به همکاری های خوب سپاه استان با کمیته امداد در حوزه محرومیت‌زدایی و کمک به قشر محروم و نیازمند استان اشاره کرد و گفت : سپاه استان علاوه بر برنامه های ماه مبارک رمضان در زمینه هایی همچون ایجاد کمک هزینه ازدواج جهیزیه اشتغال برای نیازمندان و تامین مسکن مددجویان نیز در طول سال همکاری های بسیار نزدیکی با کمیته امداد استان دارد.
در ادامه با اشاره به تفاهمات انجام شده در خصوص اجرای پویش مردمی ایران مهربان به منظور جذب حامیان جدید برای فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت این نهاد، تصریح کرد: اجرای پویش ایران مهربان با هدف جذب حامیان جدید برای حمایت مادی و معنوی از فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت با همکاری کمیته امداد و بسیج سازندگی سپاه استان سرعت می گیرد تا پایان ماه مبارک رمضان دیگر هیچ یتیمی در سطح خوزستان بی حامی باقی نماند.
فرمانده سپاه ولی عصر(عج) خوزستان افزود:  تهیه بیش از 170 هزار بسته معیشتی اقدام ارزشمندی بود که الحمدالله با همت کمیته امدادو سپاه پاسداران و جمعی از خیرین بزرگوار صورت پذیرفت.
رئیس بسیج سازندگی سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان گفت: در سال ۱۴۰۰ برنامه های ویژه ای تدارک دیدیم تا با هم افزایی نهادها و ادارات دولتی بتوانیم محرومیتی که در مناطق مختلف کشور خوزستان است را مرتفع کنیم.
تعداد بازدید : ۳۷۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید