جزییات خبر

سه شنبه / ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۱۸
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۸۲۰۲۲
گزارشگر : ۸۶

روش‌های پرداخت فطریه خوزستانی ها

(سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۰:۱۸

کمیته امداد خوزستان آماده جمع آوری زکات فطره در روز عید سعید فطر

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جمال شیبه، مدیر کل کمیته امداد خوزستان، با تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم عزیز ایران افزود: براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا نماز عید فطر در سراسر کشور با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در فضای باز برگزار می‌شود بر همین اساس پایگاه‌های کمیته امداد به منظور جمع‌آوری زکات نمازگزاران در مساجد، مصلی‌ها و مراکزی که نماز عید در آن برگزار می‌شود، مستقر خواهند بود.
وی ادامه داد: کمیته امداد با فراهم کردن زیرساخت‌های الکترونیکی و در صورت برگزاری نماز عید سعید فطر افزود شهروندان می‌توانند برای ادای زکات فطریه خود به دفاتر کمیته امداد به عنوان دبیر شورای زکات خوزستان در سراسر استان مراجعه کنند.
در مجموع یک هزار و 180 پایگاه ثابت و سیار شورای زکات در مراکز نیکوکاری کمیته امداد و مساجد سراسر استان برای جمع آوری فطریه و کفاره و همچنین کمک به فقرا تدارک دیده شده‌اند و در روز عید سعید فطر آماده خدمت رسانی هستند.
سال گذشته بیش از 11 میلیارد و 400 میلیون تومان از زکات فطره مؤمنین روزه‌دار در پایگاه های کمیته امداد این استان جمع‌آوری‌ و به‌حساب خانواده‌های تحت حمایت واریز شد.
فطریه جمع‌آوری‌شده برای کمک‌هزینه معیشت، رفع سوءتغذیه کودکان، کمک‌هزینه تحصیلی، درمان، جهیزیه، مسکن و اشتغال هزینه می‌شود.
با اشاره به اینکه زکات فطریه جمع آوری شده در کوتاه‌ترین زمان به حساب نیازمندان واقعی واریز خواهد شد، افزود: میزان زکات فطریه برای هر نفر براساس قوت غالب و نظر مراجع محترم تقلید است.
مدیرکل کمیته امداد تاکید کرد: زکات فطره را در محلی که به دست می‌آید در همان محل تقدیم نیازمندان می کند در محلی که زکات فطریه را به دست می‌آوریم در همان محل این زکات را به دست نیازمندان می‌رسانیم.  
شیبه افزود : کمیته امداد بعنوان بالاترین مکان جمع‌آوری اعانات و صدقات از گذشته این کار را به عنوان یک سنت حسنه دنبال کرده و از این فرصت برای کمک به جامعه اسلامی و نیازمندان محروم جامعه استفاده می‌کند.
این وجوهات بین نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد و سایر نیازمندان توزیع شده و و مابه عنوان کمیته حضرت امام(ره) این مسئولیت را داریم که امانت‌دار اعانات مردم باشیم و این امانت را بر حسب ضوابط شرعی بلافاصله بعد از جمع‌آوری در اختیار نیازمندان قرار بدهیم.
با اعلام روش‌های غیر حضوری پرداخت زکات فطریه، تاکید کرد: شماره‌گیری از طریق کد دستوری #۵*۸۸۷۷* با وارد کردن کد هر شهرستان به منظور دریافت وجوهات زکات فطریه پیش‌بینی شده و مردم عزیز می‌توانند از طریق تلفن گویای نیز ۰۹۶۸۸۷ نسبت به پرداخت فطریه اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه سایت کمیته امداد به آدرس EMDAD.IR آماده دریافت زکات فطریه مردم است، شماره کارت‌های کمیته امداد 6037997950059486 فطریه عام و 6037997950067752 فطریه سادات و 6037997950076027 کفاره غیرعمد و 6037997950084294 کفاره عمد  برای پرداخت زکات فطریه از سوی مردم فراهم می باشد
مدیرکل کمیته امداد تاکید کرد: اپلیکیشن‌های بله- بام- سکه- ایوا و سنا نیز بخش دریافت زکات فطریه را برای مشترکان خود فعال کرده‌اند و مردم با مراجعه به این اپلیکیشن‌های می‌توانند زکات فطریه خود را پرداخت کنند.
تعداد بازدید : ۳۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید