جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۸:۴۳
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۸۱۸۵۸
گزارشگر : ۸۶

ثبت نام 3 هزار حامی جدید ایتام و محسنین از ابتدای ماه مبارک رمضان

(چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۰۸:۴۳

37 هزارحامی در استان حمایت از ایتام و فرزندان محسنین خوزستانی را بر عهده‌ دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، جمال شیبه مدیرکل کمیته امداد خوزستان با تسلیت شهادت حضرت امیرالمومنین ابوالایتام، علی (ع) گفت: در حال حاضر 25 هزار یتیم و فرزند محسنین از حمایت‌های مادی و معنوی مردم نیکوکار و حامیان بهره‌مند هستند.

وی از ثبت نام 3 هزار حامی جدید ایتام و محسنین از ابتدای ماه مبارک در اجرای پویش «ایران مهربان» خبر داد و گفت: 37 هزارحامی در استان حمایت از ایتام و فرزندان محسنین خوزستانی را بر عهده‌ دارند.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان ماه مبارک رمضان را فرصتی برای خود سازی و خدمت رسانی به محرومان دانست و گفت : همه ما در خدمت رسانی به نیازمندان در پررونق کردن سفره های ایتام می توانیم سهمی داشته باشیم .
شیبه شب های قدر فرصتی برای مشارکت در طرح اکرام ایتام وفرزندان محسنین وفرصتی برای کمک به خانواده های محروم ونیازمند است وکمیته امداد استان این فرصت را به صورت غیر حضوری برای نیکوکاران وخیرین ارزشمند استان فراهم کرده است
وی با بیان اینکه 5 هزار نفر از ایتام و فرزندان محسنین فاقد حامی هستند، ادامه داد:  پویش ایران مهربان نیز برای حمایت از ایتام  وفرزندان محسنینن با شعار «من هم یک حامی هستم » با هدف هیچ یتیمی بدون حامی نباشد با سرعت بیشتری انجام می شود.
شیبه با اشاره به اجرای پویش «ایران مهربان» با هدف جذب حامی جدید برای ایتام و محسنین، تاکید کرد: از آغاز اجرای این طرح خیرین با هدف حمایت از کودکان یتیم و تامین نیازمندی های آنها در زمینه معیشتی تحصیلی درمان و ... به جمع حامیان پیوسته‌اند که 3 هزار نفر از آنان از ابتدای ماه مبارک رمضان به حامیان ایتام اضافه شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه بخشی از کمک‌های دریافتی حامیان غیرنقدی بوده است، افزود: حامیان علاوه بر پرداخت کمک‌های نقدی، در تامین پوشاک، نوشت‌افزار، پرداخت هزینه درمان و تهیه جهیزیه، فرزندان معنوی خود را یاری می‌کنند.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان بر ضرورت فرهنگ‌سازی رسانه‌ای در موضوع حمایت از ایتام تاکید کرد و افزود: مردم همواره در کار خیر و احسان از مسئولان جلوتر هستند و در این زمینه نقش رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی قابل توجه است.
شیبه با اشاره به اینکه در سال گذشته قریب به 68 میلیارد تومان کمک های خیران به حساب ایتام وفرزندان محسنین واریز شده است گفت : خیران می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی ekram.emdad.ir  یا ارسال عدد ۱ به 3000333361 ضمن دریافت شناسه فرزند مورد حمایت، کمک‌های خود را به حساب مستقیم فرزند معنوی خود واریز کنند.

تعداد بازدید : ۴۸۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید