جزییات خبر

سه شنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۵
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۷۷۲۷
گزارشگر : ۸۶

بهره‌مندی 71 هزار سالمند خوزستانی از خدمات حمایتی کمیته امداد

(سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹) ۱۰:۴۵

71 هزار مددجوی سالمند از خدمات بهداشتی، درمانی، معیشتی و حمایتی کمیته امداد استان خوزستان بهره‌مند هستند.

 گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، محمدرضا علیپور، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان بابیان اینکه ارائه خدمات به سالمندان نیازمند و تکریم آن‌ها در دستور کار این نهاد قرار دارد، افزود:  در حال حاضر 71 هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد خوزستان هستند و از خدمات متنوع کمیته امداد بهره‌مند می شوند.
وی گفت: بیشتر سالمندان تحت حمایت این نهاد در روستاها ساکن هستند و به دلایل مختلفی همچون بیماری،بی سرپرستی، از کار افتادگی و فقر تحت حمایت این نهاد قرار گرفته اند افزود : 30 درصد از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان سالمند بالای ۶۰٫ سال هستند و مسن‌ترین آن‌ها با  120سال سن در اهواز زندگی می‌کند.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد خوزستان گفت افزود: از این تعداد ۴۶ هزار نفر زن و 25 هزار نفر مرد هستند که در طول سال از خدمات درمانی، توان‌بخشی، بهداشتی، معیشت، وام کارگشایی بهره‌مند می‌شوند.
علیپورادامه داد: علاوه بر کمک های مستمر در طول سال، به صورت ویژه در هفته تکریم از منزلت سالمندان ، مبلغ 300 میلیون تومان به این موضوع اختصاص داده شد که در راستای تجلیل از خانواده های سالمند موفق تحت حمایت در زمینه های فعالیت فرهنگی اجتماعی هزینه و به این عزیزان اهداء شده است.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد خوزستان گفت: سالمندانی که مبتلابه بیماری خاص یا صعب‌العلاج هستند از خدمات درمانی به‌صورت رایگان بهره‌مند می‌شوند و به سالمندانی که توانایی حرکت ندارد کمک‌هزینه نگهداری از بیماران زمین‌گیر پرداخت می‌شود.
علیپور برگزاری اردوهای زیارتی سیاحتی، کارگاه‌های آموزشی به‌منظور افزایش آگاهی در مورد خود مراقبتی و بهداشت فردی و سبک زندگی سالم سالمندی، پایش سلامت، اجرای برنامه‌های مذهبی، فرهنگی و ورزشی، از دیگر فعالیت‌های کمیته امداد استان خوزستان برای رسیدگی به سالمندان تحت حمایت، جلوگیری از انزوا و افزایش امید به زندگی در آن‌ها عنوان کرد.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و آسیب‌پذیر بودن سالمندان در برابر این بیماری، تصریح کرد: یکی از تمهیدات کمیته امداد در این راستا، توزیع بسته‌های بهداشتی از قبیل مواد ضد عفونی کننده، ماسک و دستکش در بین سالمندان تحت حمایت است. همچنین سبدهای حمایتی دولت، حامیان و خیرین به صورت ماهیانه برای این خانواده‌ها درنظر گرفته شده است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید