جزییات خبر

چهارشنبه / ۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۰
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۷۶۱۲
گزارشگر : ۸۶

اجرای طرح ملی «هر کارمند، یک حامی» در خوزستان

(چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹) ۱۴:۱۰

طرح هر کارمند یک فرزند معنوی با هدف حمایت از فرزندان ایتام و محسنین در خوزستان همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مرتضی موصلی مدیرکل کمیته امداد خوزستان در نشست استانداری خوزستان طرح «هر کارمند یک فرزند معنوی» با هدف حمایت از فرزندان ایتام و محسنین، همزمان با سراسر کشور به صورت ویدئوکنفرانس با حضور معاون اول رئیس‌‌جمهور و رئیس کمیته امداد کشور، استاندار خوزستان آغاز شد.
وی افزود این طرح با هدف مشارکت کارکنان دستگاه‌ها و ادرات دولتی و خصوصی برای حمایت از ایتام و محسنین نیازمند تحت حمایت کمیته امداد در استان خوزستان اجرا می شود.
موصلی با اشاره به این طرح ملی اقدامی ارزشمند برای خدمت‌ رسانی مناسب به نیازمندان می باشد افزود : شعار این طرح « هیچ فرزندی از ایتام و محسنین نیازمند، در سراسر ایران بدون حامی نباشد»است.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان با تاکیید طرح از اقدامات مهم و ماندگار در مسیر خدمت‌رسانی به نیازمندان به‌ویژه ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد است که با بهره‌ مندی از ظرفیت‌های استانی به سرانجام و نتیجه برسد
موصلی با تبیین راهکارهای جذب حامی برای ایتام و فرزندان محسنین تصریح کرد: با همکاری استانداری و سایر دستگاه های اجرایی و استفاده از ظرفیت کارمندان استان می توان برای جذب حامی و حمایت هرچه بیشتر از فرزندان ایتام و محسنین بهره برد.
وی فرزندان محسنین کودکان نیازمندی هستند که والدین آنها جدا و از سوی مادر سرپرستی می‌ شوند یا آنکه پدرشان در قید حیات بوده ولی به دلیل بیماری یا ازکارافتادگی قادر به تأمین نیاز خانواده نمی باشد افزود : هر کارمند می تواند سرپرستی معنوی یک یا چند فرزند یتیم و محسنین را برعهده گرفته و ماهانه مبالغی را به حساب آنها واریز کند .
موصلی با اشاره به اینکه طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد در زمینه جلب مشارکت‌های مردمی است، افزود حامیان می‌توانند با انتخاب یک یا چند فرزند معنوی و پرداخت ماهیانه کمک های خود یاریگر آنها باشند .افزود: تمامی کمک‌های حامیان به طور مستقیم به حساب این کودکان واریز می شود و حامیان با گزارش های ارسالی توسط کارشناسان از وضعیت آنها مطلع شوند.
وی با اشاره به رویکرد کمیته امداد در حمایت های مادی و معنوی ایتام و محسنین توانمندسازی و تامین آینده این فرزندان گفت:  اجرای این طرح علاوه بر تامین نیازهای معیشتی باعث پشتیبانی و حمایت معنوی مددجویان شده و می تواند ابعاد مختلف زندگی مانند هدایت و حمایت تحصیلی ، ورزشی را نیز شامل شود.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان برای پیوستن به طرح هر کارمند، یک حامی با شماره‌گیری کد دستوری #۰6۱*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه، ثبت نام در سامانه ekram.emdad.ir اکرام ایتام و محسنین، برای حامی شدن و کمک به ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد حمایتی اقدام کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید