جزییات خبر

سه شنبه / ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۱
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۷۲۰۱
گزارشگر : ۸۶

برگزاری جشنواره ی ملی صنایع روستا دوست در خوزستان

(سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹) ۱۱:۲۱

جشنواره ملی صنایع روستا دوست با هدف افزایش بهره‌وری و درآمد مشاغل روستایی توسط کمیته امداد در خوزستان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری کمیته  امداد، ناجی عبیاوی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته  امداد خوزستان با اشاره به برنامه های این نهاد در سال جهش تولید، رویداد ملی صنایع روستا دوست را باهدف شناسایی فرصت‌های جدید و نوآورانه ی اشتغال در مناطق روستایی به‌منظور تقویت بهره‌وری در تولید و توسعه اشتغال در این مناطق برگزار می شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خوزستان از ثبت نام برای حضور در جشنواره «صنایع روستادوست» خبر داد و گفت: این جشنواره با هدف ورود فناوری‌های نوآورانه و دانش‌بنیان به کسب و کارهای روستایی و افزایش درآمد این مشاغل برگزار می‌شود.
وی ضمن فراخوان از مبتکران، مخترعان و شرکت‌های دانش‌بنیان در برگزاری رویداد ملی صنایع روستا دوست باهدف ورود فناوری‌های نوآورانه و دانش‌بنیان به کسب‌وکارهای روستایی و افزایش درآمد این مشاغل به منظور رونق زندگی در روستاها و‌ جلوگیری از مهاجرت به شهرها، تصریح کرد: این رویداد، هم‌زمان با سراسر کشور، در استان خوزستان برگزار می‌شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خوزستان با بیان اینکه صنایع روستا دوست نوآور هستند و عنصر خلاقیت در آن‌ها موج می‌زند گفت: امسال جشنواره صنایع روستا دوست با هدف افزایش بهره وری و درآمد اشتغال روستایی برگزار می شود و از مخترعان نیز دعوت می شود تا محصولات و طرح های خود را تا تاریخ ۲۵ مهرماه سال جاری در سایت کمیته امداد به ثبت برسانند.
عبیاوی هدف از راه اندازی جشنواره صنایع روستا دوست را توسعه اقتصاد دانش بنیان و رونق اشتغال در روستاها نیز حمایت از مخترعین و صاحبان ایده‌های صنعتی نوآورانه، شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر فعالان این عرصه  عنوان کرد و خاطرنشان کرد: طرح‌های به ثبت رسیده در سامانه کمیته امداد، در نمایشگاه صنایع روستا دوست که در مهرماه برگزار می‌شود، به نمایش گذاشته و محصولات به شرکت‌های مختلف عرضه خواهد شد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خوزستان با اشاره به اینکه ایده‌ و طرح های برتر در این جشنواره مورد توجه و حمایت قرار می گیرد گفت: برای طرح اول ۱۵ میلیون تومان، طرح دوم ۱۳ میلیون تومان و طرح سوم ۱۱ میلیون تومان هدیه در نظر گرفته شده است که تقدیم می‌شود.
عبیاوی فراخوان از مبتکران، مخترعان و شرکت‌های دانش‌بنیان در برگزاری رویداد ملی صنایع روستا دوست باهدف ورود فناوری‌های نوآورانه و دانش‌بنیان به کسب‌وکارهای روستایی و افزایش درآمد این مشاغل به منظور رونق زندگی در روستاها و‌ جلوگیری از مهاجرت به شهرها، تصریح کرد: این رویداد، هم‌زمان با سراسر کشور، در استان سمنان برگزار می‌شود.
وی  با اشاره به نحوه شرکت در این رویداد، تصریح کرد:  مخترعان، مبتکران، شرکت‌های دانش‌بنیان و افرادی که دارای ایده و خلاقیتی جدید برای کسب‌وکارهای روستایی هستند، محصولات یا ایده‌های صنعتی با ویژگی‌های صنعت روستا دوست می‌توانند طرح خود در سامانه رویداد به آدرس www.emdad.ir ثبت کنند.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۶۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید