جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۲۳:۳۴
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۲۹۶۳
گزارشگر : ۸۶

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک کمیته امداد خوزستان با شهرداری و فنی و حرفه‌ای اهواز

(چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸) ۲۳:۳۴

مدیر کل کمیته امداد استان خوزستان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان این نهاد با شهرداری اهواز و اداره کل فنی و حرفه‌ای استان خوزستان خبر داد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مرتضی موصلی، مدیر کل کمیته امداد استان خوزستان، اظهار کرد: در راستای  تحقق منویات مقام معظم رهبری و عملیاتی نمودن راهبرد های کلان و اجرایی مرتبط با توسعه متوازن استان خوزستان با محوریت کاهش فقرو توانمند سازی نیازمندان، تفاهم نامه همکاری مشترک میان این نهاد و شهرداری اهواز و اداره کل فنی و حرفه ای استان منعقد شد.
وی در ادامه افزود: ایجاد و راه انداری 50 واحد کوچک بازیافت زباله های خشک در شهرستان اهواز یکی از بندهای این تفاهم نامه است که درصورت توافق طرفین و داشتن توجیه اقتصادی، تعداد دستگاه ها تا سقف 300 دستگاه قابل افزایش است. 
موصلی با بیان اینکه ایجاد و راه اندازی واحدهای مذکور برای افراد تحت حمایت کمیته امداد است گفت: برای افراد نیازمند غیرتحت حمایت کمیته امداد ، طی هماهنگی با کمیته امداد استان خوزستان و اخذ موافقت مبنی بر نبود متقاضی تحت حمایت الزامی است.
مدیر کل کمیته امداد استان خوزستان اهداف این تفاهم نامه را کوشش در جهت بهبود شاخص عدالت اجتماعی، تلاش در جهت ایجاد  و توسعه اشتغال پایدار به عنوان مهمترین راهکار توانمندسازی خانوارهای نیازمند، تلاش در جهت ایجاد محیط سالم شهری و کمک به حفظ محیط زیست و توسعه اشتغال های مولد به منظور افزایش درآمد و تقویت بنیه مالی نیازمندان از طریق ایجاد  اشتغال عنوان کرد.
موصلی با بیان اینکه مدت زمان اجرای این تفاهم نامه از زمان مبادله به مدت پنج سال است گفت: طرفین بر اساس این تفاهم نامه تعهدات مشترکی دارند که کمیته ای متشکل از نمایندگان  شهرداری اهواز (مدیریت پسماند) واداره کل کمیته امداد خوزستان (معاونت اشتغال و خودکفایی)و معاونت آموزشی سازمان فنی و حرفه ای استان  نظارت بر روند اجرای تفاهم نامه را بر عهده خواهند داشت.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۳۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید