جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۵
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۲۲۰۱
گزارشگر : ۸۶

صد و سی و دومین مرکز نیکوکاری خوزستان در شاوور افتتاح شد

(چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸) ۱۲:۳۵

صد و سی و دومین مرکز نیکوکاری خوزستان در شاوور با حضور معاون کمیته امداد استان و امام جمعه و شهردار شاوور افتتاح شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا حیدری، معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان خوزستان در آیین افتتاح مرکز نیکوکاری شهرستان شاوور گفت: رویکرد محوری در کمیته امداد، توانمند سازی مددجویان و استفاده از ظرفیت خیرین و نیکوکاران برای ارائه خدمات به محرومان و نیازمندان است.
وی هدف راه‌اندازی مراکز نیکوکاری را کمک به نیازمندان با محوریت مساجد عنوان کرد و افزود: مرکز نیکوکاری شاوور به عنوان صد و سی و دومین مرکز در استان بازگشایی شده است و امیدواریم شاهد گسترش این مراکز در تمامی استان باشیم.
حیدری رویکرد ایجاد مراکز نیکوکاری واگذاری امورات مردم به خود مردم عنوان کرد و گفت: هم‌اکنون خیرین بسیاری در قالب مراکز نیکوکاری با کمیته امداد همکاری می‌کنند و کمک‌های خود را از طریق این مراکز به نیازمندان ارائه می‌دهند.
وی با بیان این که ایجاد مراکز نیکوکاری باعث هم افزایی در خدمت رسانی به نیازمندان می‌شود افزود : تاکنون 132 مرکز نیکوکاری در استان دایر شده است که ۲ واحد از این مراکز در مناطق مختلف شاوور فعالیت دارند
معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خوزستان افزود: راه‌اندازی مراکز نیکوکاری و هم‌افزایی توان مهارتی تخصصی این مراکز با کمیته امداد می‌تواند نقش مهمی در رسیدگی به طبقه محروم جامعه ایفا کند.
حیدری گفت: افزایش تعداد مراکز نیکوکاری و کمک خیران نشان از افزایش اعتماد عمومی به نحوه هزینه کرد کمک‌ها دارد و همچنین مردم خود را در ریشه‌کن کردن فقر و رفع نیازهای هم نوعان سهیم می‌دانند.
وی افزود: مراکز نیکوکاری به‌صورت مستقل و باهمت مردم و تحت نظارت کمیته امداد اداره می‌شوند و این کار شناسایی خیران و فقرا و یاری‌رساندن به آن‌ها را تسریع می‌کند.
حیدری با تأکید بر اینکه مراکز نیکوکاری سبب تقویت و ترویج هر چه بیشتر فرهنگ انفاق و احسان در بین آحاد جامعه و ارتباط بین نیازمندان و اغنیا شده است، افزود: افزایش مراکز نیکوکاری باید در خدمت کاهش فقر و رفع نیاز محرومان واقعی و همچنین هدایت نیازمندان به سمت خودکفایی قرار گیرد.
وی گفت: مراکز نیکوکاری با شناسایی نیازمندان، آن‌ها را تحت حمایت قرار داده و با استفاده از ظرفیت خیران خدماتی در سرفصل‌های درمان، آموزش، ازدواج، اشتغال، مسکن و تحصیل به آن‌ها ارائه می‌دهند
تعداد بازدید : ۱,۱۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید