جزییات خبر

دوشنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۱
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۲۱۵۳
گزارشگر : ۸۶
با همکاری شهرداری اهواز

ایجاد 50 فرصت شغلی از طریق راه اندازی دستگاه‌های مکانیزه‌ای بازیافت زباله برای مددجویان خوزستانی

(دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸) ۱۲:۳۱

مدیرکل کمیته امداد خوزستان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با شهرداری اهواز خبر داد و گفت: در قالب این تفاهم‌نامه، 50 فرصت شغلی بااعتبار دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای خانواده‌های تحت حمایت استان ایجاد می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مرتضی موصلی، مدیرکل کمیته امداد خوزستان، بابیان اینکه توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت این نهاد با محوریت ایجاد اشتغال یکی از اصلی‌ترین اهداف این نهاد است، گفت:  در راستای اجرای طرح تفکیک از مبدا پسماند خشک، تفاهم نامه‌ای میان شهرداری اهواز با حضور موسی شاعری شهردار اهواز، حاجتی عضو شورای شهر اهواز و رئیس سازمان مدیریت پسماند منعقد شد.
وی با اشاره به سال رونق تولید و تأکید مقام معظم رهبری بر ایجاد اشتغال افزود: انعقاد تفاهم‌نامه در راستای افزایش همکاری‌های مشترک جهت تحقق مطلوب‌تر منویات مقام معظم رهبری احکام برنامه پنج‌ساله ششم توسعه کشور و مضرات نبودن راهبردهای کلان و اجرایی مرتبط با توسعه متوازن استان خوزستان با محوریت کاهش فقر و توانمندسازی نیازمندان ساکن مناطق محروم و روستایی می‌باشد.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان گفت: این تفاهم‌نامه در راستای توسعه همکاری‌های مشترک و مشارکت فی‌مابین به‌منظور بهره‌گیری متقابل از توانایی‌های علمی و تجربی آموزش خدماتی درزمینهٔ کاهش فقر و توانمندسازی نیازمندان از طریق راه اندازی دستگاه‌های مکانیزه‌ای بازیافت زباله منعقدشده است.
موصلی افزود : بر اساس این تفاهم‌نامه، شهرداری اهواز ۵۰ نقطه را در محلات شهر اهواز تحویل کمیته امداد می‌دهد و کمیته امداد در راستای توانمندسازی مددجویانش با وام‌های اشتغال، دستگاه‌های مکانیزه‌ای بازیافت زباله را خریداری و نصب می‌کند و شهروندان می‌توانند زباله‌های خشک خود را تحویل این مکان‌ها دهند و در ازایش مبالغ نقدی یا غیرنقدی دریافت کنند.
شاعری با بیان اینکه در راستای رسالت های اجتماعی، این طرح با نگاه حمایتی اجرا خواهد شد، اظهار کرد: زمان اجرای این طرح باید از ظرفیت های اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و آموزشی استفاده شود که مورد استقبال شهروندان قرار گیرد و در صورت موفق بودن آن می توان ظرفیت را افزایش و کل شهر را پوشش دهیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۹۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید