جزییات خبر

پنج شنبه / ۷ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۰
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۲۰۳۳
گزارشگر : ۸۶

افتتاح باشگاه کارآفرینان نوجوانان در خوزستان

(پنج شنبه ۷ آذر ۱۳۹۸) ۱۲:۳۰

مدیرکل کمیته امداد خوزستان از ایجاد مرکز نوآفرینی و کارآفرینی اجتماعی در مجموعه امداد به‌ویژه نخبگان این نهاد خبر داد و عنوان کرد: برای حمایت از کارآفرینان امداد صندوق نوید را با همکاری برخی دستگاه‌ها ایجاد کردیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مرتضی موصلی، مدیرکل کمیته امداد خوزستان، در مراسم افتتاح این باشگاه که با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان و مدیرکل فنی و حرفه استان و جمعی از مسئولان استان برگزار شد: هدف از اره اندازی این باشگاه را مهارت‌آموزی نوجوانان تحت حمایت کمیته امداد به‌منظور تربیت نسل آینده، کارآفرینان نوآور اعلام کرد و گفت:
وی افزود: وزارت کار با مجموعه امداد در راستای تحقق سیاست توانمندسازی کمیته امداد و پیشبرد سیاست‌های اشتغال در کشور تلاش و کمیته امداد نیز در تعامل با وزارتخانه‌های مرتبط با اشتغال، سیاست قالب خود را در توانمندسازی جامعه هدف دنبال می‌کند.
موصلی از انتخاب ۱۰۰ نوجوان به‌صورت جامعه هدف خبر داد و افزود در این دوره‌ها ۲۵ نفر از پسران و ۲۵ نفر از دختران در گروه‌های سنی ۱۲ تا ۱۵ سال و همین تعداد در گروه سنی ۱۶ تا ۱۸ سال شرکت کردند و قصد داریم با حمایت از این افراد به مدت دو سال، آن‌ها را به کار آفرین تبدیل در جامعه وارد کنیم.
وی ترویج کارآفرینی در سنین قبل از ورود به دانشگاه را از دیگر اهداف عنوان کرد و افزود: در این دوره ۲۶ رهیار توسط دفتر توسعه و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور آموزش دیده و این ره یارها به مدت ۱۸ ماه، ۱۰۰ دانش آموز حاضر در این دوره را رصد و آموزش می‌دهند.
موصلی بابیان اینکه الگویی که در کمیته امداد  دنبال می‌شود دارای سه مؤلفه است افزود: مؤلفه اول توانمندسازی اقتصادی با محوریت اشتغال در کسب و کارهای خرد به‌ویژه اشتغال‌هایی است که دارای مزیت نسبی داشته باشد و ارزش افزوده بیشتری بتواند برای جامعه هدف خود ایجاد کنند.
 موصلی با اشاره به اینکه رویکردی که کمیته در چند سال اخیر دنبال کرده و سهم و نقش ویژه‌ای برای آن قائل است توجه ویژه به کارآفرینی است تصریح کرد: امداد به کارآفرینی به‌عنوان مقوله مهم و تأثیرگذار در پیشبرد سیاست‌های خود نگاه کرده است.
 وی بیان کرد: در حوزه طرح‌های دانش بنیان و استارآپ ها کمیته امداد سرمایه گذاری بیشتری انجام می‌دهد و در نهایت تلاش بر این است که برحسب هماهنگی‌هایی که در سطح کلان و استان صورت پذیرفته ما بتوانیم از ظرفیت کارآفرینان به جهت تحقق اشتغال‌های مورد هدف خودمان استفاده بیشتری کنیم زیرا بر این باوریم که کار آفرینان ظرفیت بی‌نظیری دارند.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان بابیان اینکه جلسات هر دو هفته یک‌بار در مرکز فنی و حرفه‌ای اهواز برگزار می‌شود اضافه کرد: باشگاه کارآفرینی نوجوان طرحی نوآورانه است که قصد داریم این طرح را برای سنین قبل از نوجوانی یعنی کودکی نیز برگزار کنیم.
موصلی گفت: باشگاه کارآفرینی، تلفیقی از مهارت و آموزش در عمل است و هدف آن، ایجاد جامعه ای کارآفرین، پس از گذشت فرآیند دو ساله است به همین منظور برای حمایت از کارآفرینان امداد صندوق نوید را با همکاری برخی دستگاه‌ها ایجاد کردیم.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان به سرمایه گذاری در بحث آموزش با همکاری مجموعه فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و اذعان داشت: تلاش داریم با سرمایه گذاری در این حوزه زمینه اشتغال مفیدتری برای جامعه هدف ما فراهم شود.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۸۸۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید