جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۹ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۴
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۱۹۲۱
گزارشگر : ۸۶

3198 مددجوی خوزستانی از آموزش‌های تخصصی و مهارتی بهره‌مند شدند.

(چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۴۴

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خوزستان گفت: 3198 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان در هفت ماهه امسال با شرکت در دوره‌های آموزشی و تخصصی، مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفتند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ناجی عبیاوی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خوزستان با اشاره به اینکه مددجویان می‌توانند با شرکت در کارگاه‌های آموزشی و حرفه‌آموزی شغل موردنظر خود را ایجاد کنند و وارد بازار کار شوند، گفت: در شش‌ماهه نخست امسال 3198 مددجوی تحت حمایت از دوره‌های مهارت افزایی و حرفه‌آموزی بهره‌مند شدند.
وی بابیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای و جهاد دانشگاهی انجام می‌شود، افزود: 614 مددجو آموزش‌های مقدماتی، 1572 نفر آموزش‌های مهارتی و 1012 مددجو نیز در زمینه پایدارسازی و توسعه اشتغال آموزش‌ دیده‌اند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خوزستان هدف از ارائه دوره‌های آموزشی را حرفه‌آموزی و ارتقای سطح مهارتی مددجویان برای رسیدن به توانمندی و خودکفایی عنوان کرد و افزود: در هفت ماهه امسال 680 میلیون تومان برای برگزاری کلاس‌های آموزشی و مهارت‌آموزی هزینه شده است.
عبیاوی با اشاره به اینکه استفاده از امکانات و ظرفیت‌های استان باهدف رونق و ارتقا اقتصادی به‌ویژه در مناطق محروم در دستور کار قرار دارد، افزود: هزار و 900 مددجویان مناطق محروم از آموزش‌های مهارتی، فنی و پایدارسازی برخوردار شدند.
با بیان اینکه دو هزار و 238 نفر از زنان سرپرست خانوار وبانوان تحت حمایت در کارگاه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای حضور یافته‌اند، گفت: ارائه‌ آموزش‌های لازم در زمینه‌ها‌ی مهارتی و فنی‌ و‌ حرفه‌ای از مهم‌ترین اقدامات کمیته امداد برای زنان سرپرست خانوار است تا بتوانندبه استقلال اقتصادی دست یابند.
وی با بیان اینکه کارگاه‌های آموزشی با توجه به نوع استعداد و علاقه مددجویان در زمینه‌های مهارت آموزی، پایدارسازی و توسعه، کارآفرینی و حرفه‌آموزی برگزار شده است، افزود: گلدوزی، خیاطی، رایانه، دامپروری، کشاورزی، پیرایشگری و آرایشگری، قالیبافی و فرشبافی از جمله دوره‌های آموزشی برگزار شده برای مددجویان تحت حمایت است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خوزستان در پایان گفت: مددجویانی که موفق به اخذ مهارت در یک حرفه شوند، تسهیلات اشتغال‌زایی با کارمزد کم دریافت می‌کنند و تا پایدار شدن حرفه و رسیدن به خودکفایی تحت نظارت کارشناسان پایدارسازی مشاغل قرار می‌گیرند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۸۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید