جزییات خبر

سه شنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۸
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۱۸۹۴
گزارشگر : ۸۶
در هفته کارآفرینی اعلام شد:

ایجاد 2376 طرح کارآفرینی برای مدد جویان خوزستان در هشت ماهه سال جاری

(سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۲:۴۸

دو هزار و 2376 طرح کارآفرینی با اعتبار 63 میلیارد و 178 میلیون تومان برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان ایجاد شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ناجی عبیاوی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خوزستان با اشاره به اینکه مهم‌ترین رویکرد این نهاد توانمندسازی مددجویان تحت حمایت با ایجاد اشتغال است گفت: در هشت‌ماهه نخست امسال دو هزار و 376 طرح اشتغال برای خانواده‌های تحت حمایت ایجادشده است.
وی بابیان اینکه 63 میلیارد و 178 میلیون تومان برای ایجاد طرح‌های اشتغال هزینه شده است، افزود: از این میزان اعتبار، 55 میلیارد و 90 میلیون تومان از منابع بانک‌های عامل و 8 میلیارد و 169 میلیون تومان از صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به اشتغال مددجویان اختصاص داده‌شده است .
عبیاوی با اعلام اینکه طرح‌های اشتغال درزمینه های ‌توان‌افزایی، کارانگیزی و خودکفایی اجراشده است، افزود: 345 طرح درزمینهٔ توان‌افزایی، 10 طرح کارانگیزی و 2021 طرح خودکفایی ایجادشده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خوزستان خاطرنشان کرد از مجموعه طرح‌های ایجادشده 937 طرح در شهرستان‌ها و 1439 طرح در روستاهای استان اجراشده که هزار و 139 طرح آن توسط مجریان مرد و 985 طرح توسط مجریان زن به مرحله اجرا درآمده است.
عبیاوی بیان کرد: باهدف جلب کارفرمایان به استخدام مددجویان دانش‌آموخته و مهارت دیده، بسته‌های تشویقی شامل ارائه آموزش‌های فنی به نیروهای مددجو، پرداخت حق بیمه کارفرما به مدت دو سال و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف 50 میلیون تومان درازای به‌کارگیری هر مددجو در نظر گرفته‌ شده است.
وی با اعلام اینکه تسهیلات اشتغال کمیته امداد امسال به 50 میلیون تومان افزایش‌یافته است، گفت: این تسهیلات در بخش خدمات، کشاورزی، دام‌پروری و صنایع‌دستی به مدد جویان واجد شرایط تحت حمایت پرداخت می‌شود.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید