جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۷
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۱۷۹۹
گزارشگر : ۸۶

ایجاد 2167 طرح اشتغال‌زایی برای مدد جویان خوزستان

(چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۵۷

در هفت ماهه نخست امسال دوهزار و 167 طرح اشتغال بااعتبار 65 میلیارد تومان برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان ایجاد شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ناجی عبیاوی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خوزستان در جلسه تشکیل میز خدمت اداره کل کمیته امداد استان خوزستان با حضورمدیرکل حمایت از جذب سرمایه گذاری استانداری خوزستان، اداره کل تعاون کار و مدیران عامل بانک های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک، صندوق کارآفرینی امید به منظور تسهیل و تسریع در جذب اعتبارات قانون اشتغال پایدار روستایی گفت: دوهزار و 167 طرح اشتغال بااعتبار 65 میلیارد تومان برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان ایجاد شد.
وی با اشاره به اینکه یکی از راهبرد های اساسی و محوری امداد امام بویژه در چند ساله  گذشته در عرصه خدمت گزاری هدفمند به جامعه هدف خود توانمند سازی می باشد افزود: : از ابتدای سال تا کنون دو هزار و 167 طرح اشتغال درزمینهٔ های کشاورزی، خدمات، شیلات، دامداری و صنایع‌دستی برای مددجویان تحت حمایت ایجادشده است.
عبیاوی استعدادیابی، آموزش، مشاوره و راهنمایی و پرداخت تسهیلات را ازجمله اقدامات کمیته امداد در حوزه اشتغال عنوان کرد و افزود: نظارت بر پایداری طرح‌های اشتغال در فرآیند توانمندسازی و خودکفایی مدد جویان از مهم‌ترین حمایت‌های این نهاد است.
وی با اعلام اینکه تسهیلات اشتغال کمیته امداد امسال به ۵۰ میلیون تومان افزایش‌یافته است، گفت: این تسهیلات در بخش خدمات، کشاورزی، دام‌پروری و صنایع‌دستی به مدد جویان واجد شرایط تحت حمایت پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به سال رونق تولید گفت: به‌منظور حمایت از کالاهای تولیدشده توسط مددجویان، یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد، بازاریابی، عرضه و فروش محصولات تولیدشده توسط مدد جویان است و همچنین حمایت ویژه از مددجویانی است که درزمینهٔ طرح‌های دانش‌بنیان و فناورانه کارآفرینی می‌کنند.
عبیاوی بیان کرد: باهدف جلب کارفرمایان به استخدام مددجویان دانش‌آموخته و مهارت دیده، بسته‌های تشویقی شامل ارائه آموزش‌های فنی به نیروهای مددجو، پرداخت حق بیمه کارفرما به مدت دو سال و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف ۲۰ میلیون تومان درازای به‌کارگیری هر مددجو در نظر گرفته‌شده است.
 
تعداد بازدید : ۹۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید