جزییات خبر

یکشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۵
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۱۳۹۵
گزارشگر : ۸۶

کمک 39 میلیارد تومانی مراکز نیکوکاری خوزستان به نیازمندان

(یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۳۵

مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان گفت: مراکز نیکوکاری تحت نظارت کمیته امداد استان خوزستان سال گذشته 39 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مرتضی موصلی، مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان، با اعلام اینکه ۱۱۱ مرکز نیکوکاری در سطح استان فعالیت دارند، گفت: در شش ماهه نخست امسال 39 میلیارد تومان کمک توسط مراکز نیکوکاری جمع‌آوری و بین محرومان توزیع‌شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش‌یافته است.
وی با اشاره به اینکه ۱۰۸ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۲۰۲ هزار نفر از خدمات کمیته امداد استان خوزستان بهره‌مند هستند، افزود: این نهاد به‌تنهایی و با تکیه بر درآمدهای دولتی قادر به تأمین نیازهای قشر مرحوم جامعه نیست، به همین دلیل راه‌اندازی مراکز نیکوکاری و هم‌افزایی توان مهارتی تخصصی این مراکز با کمیته امداد می‌تواند نقش مهمی در رسیدگی به طبقه محروم جامعه ایفا کند.
موصلی گفت: افزایش تعداد مراکز نیکوکاری و کمک خیران نشان از افزایش اعتماد عمومی به نحوه هزینه کرد کمک‌ها دارد و همچنین مردم خود را در ریشه‌کن کردن فقر و رفع نیازهای هم نوعان سهیم می‌دانند.
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان گفت: مراکز نیکوکاری به‌صورت مستقل و باهمت مردم و تحت نظارت کمیته امداد اداره می‌شوند و این کار شناسایی خیران و فقرا و یاری‌رساندن به آن‌ها را تسریع می‌کند.
موصلی با تأکید بر اینکه مراکز نیکوکاری سبب تقویت و ترویج هر چه بیشتر فرهنگ انفاق و احسان در بین آحاد جامعه و ارتباط بین نیازمندان و اغنیا شده است، افزود: افزایش مراکز نیکوکاری باید در خدمت کاهش فقر و رفع نیاز محرومان واقعی و همچنین هدایت نیازمندان به سمت خودکفایی قرار گیرد.
وی گفت: مراکز نیکوکاری با شناسایی نیازمندان، آن‌ها را تحت حمایت قرار داده و با استفاده از ظرفیت خیران خدماتی در سرفصل‌های درمان، آموزش، ازدواج، اشتغال، مسکن و تحصیل به آن‌ها ارائه می‌دهند.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۴۹۷
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید