جزییات خبر

یکشنبه / ۲۱ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۷
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۱۳۲۳
گزارشگر : ۸۶

رشد ۱۱ درصدی جمع‌آوری زکات در استان خوزستان

(یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸) ۱۰:۵۷

مردم نیکوکار و کشاورزان استان خوزستان در شش ماهه نخست سال جاری 18 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مرتضی موصلی، مدیرکل کمیته امداد خوزستان با اعلام تحقق 95 درصدی برنامه‌های حوزه زکات، گفت: در شش‌ماهه سال جاری 18 میلیارد تومان زکات واجب، مستحبی و فطره در استان جمع‌آوری‌شده است.
وی گفت: 51 میلیارد تومان از این مبلغ، زکات واجب، 37 میلیارد تومان زکات مستحبی و 71 میلیارد تومان نیز زکات فطره و کفاره بوده است.
موصلی با اشاره به جمع‌آوری 18 میلیارد و 1۰۰ میلیون تومان زکات در شش‌ماهه سال گذشته، افزود: میزان زکات جمع‌آوری‌شده امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد یافته است.
وی بابیان اینکه ۷۰٫ درصد از کل زکات دریافتی به‌منظور رفع مشکلات نیازمندان و ۳۰ درصد آن برای ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه می‌شود، افزود: تاکنون ۳۱ هزار مددجوی تحت حمایت از برکات زکات بهره‌مند شدند.
موصلی با تأکید بر اینکه زکات جمع‌آوری‌شده هر منطقه در همان منطقه به مصرف می‌رسد، تصریح کرد: ۷۰٫  در صد زکات جمع‌آوری‌شده برای رفع مشکلات معیشتی، درمانی، مسکن، تأمین جهیزیه و تحصیل دانش آموزان مددجویان و ۳۰٫ درصد آن برای ساخت پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان  به سرفصل‌های هزینه کرد زکات در سال جاری اشاره کرد و افزود: زکات جمع‌آوری‌شده برای درمان بیماران صعب‌العلاج، ازدواج، تأمین مسکن، آزادی زندانیان و تحصیل هزینه شده است.
وی با تأکید بر تعامل موثرحوزه علمیه، امامان جمعه، روحانیون و مبلغان با شورای زکات استان باهدف ترویج فرهنگ زکات، گفت: برگزاری نشست با کشاورزان قبل از فصل برداشت، تدوین برنامه‌های اعتقادی در حوزه زکات و همکاری صداوسیما و جهاد کشاورزی می‌تواند پرداخت زکات در جامعه را افزایش می‌دهد.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۵۹۳
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید