جزییات خبر

سه شنبه / ۹ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۲
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۱۰۵۷
گزارشگر : ۸۶

برخورداری بیش از ۸۶ هزار سالمند خوزستانی از خدمات حمایتی کمیته امداد

(سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۱۲

۸۶ هزار مددجوی سالمند از خدمات بهداشتی، درمانی، معیشتی و حمایتی کمیته امداد استان خوزستان بهره‌مند هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا علیپور، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان بابیان اینکه ارائه خدمات به سالمندان نیازمند و تکریم آن‌ها در دستور کار این نهاد قرار دارد، گفت: در حال حاضر ۸۶ هزار و 192 مددجوی سالمند بالای ۶۰٫ سال از خدمات متنوع کمیته امداد بهره‌مند هستند.
وی افزود: از این تعداد ۴۴ هزار و 9۱ نفر مرد و ۴۶ هزار و ۷۷9 نفر زن هستند که در طول سال از خدمات درمانی، توان‌بخشی، بهداشتی، معیشت، وام کارگشایی بهره‌مند می‌شوند.
علیپور برگزاری اردوهای زیارتی_سیاحتی، کارگاه‌های آموزشی به‌منظور افزایش آگاهی در مورد خود مراقبتی و بهداشت فردی و سبک زندگی سالم سالمندی، پایش سلامت، اجرای برنامه‌های مذهبی، فرهنگی و ورزشی، از دیگر فعالیت‌های کمیته امداد استان خوزستان برای رسیدگی به سالمندان تحت حمایت، جلوگیری از انزوا و افزایش امید به زندگی در آن‌ها عنوان کرد.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان گفت: سالمندانی که مبتلابه بیماری خاص یا صعب‌العلاج هستند از خدمات درمانی به‌صورت رایگان بهره‌مند می‌شوند و به سالمندانی که توانایی حرکت ندارد کمک‌هزینه نگهداری از بیماران زمین‌گیر پرداخت می‌شود.
وی افزود: ۴۲ درصد از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان سالمند هستند و مسن‌ترین آن‌ها با ۱۱۵٫ سال سن در اهواز زندگی می‌کند.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۷۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید