دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۷ / ۱۵:۱۵
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۶۶۰۸۹
گزارشگر : ۸۶
باهدف توانمندسازی و رفع مشکلات نیازمندان انجام شد:

اختصاص ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان خوزستانی

(سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷) ۱۵:۱۵

۳۰ میلیارد تومان تسهیلات کارگشایی و اشتغال به مددجویان تحت حمایت استان خوزستان اختصاص یافت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید باجلان، مدیرعامل صندوق امداد ولایت کشور در سفر به استان خوزستان و در دیدار با نماینده ولی‌فقیه، مدیران کمیته امداد و بانک مهر ایران استان بابیان اینکه خدمت به مددجویان و ترویج مرکز پرداخت قرض‌الحسنه نمونه  اسلامی در کشور از رسالت‌ها و اهداف این صندوق به شمار می‌رود، گفت: در شش‌ماهه تیرماه تا آذرماه سال جاری بیش از ۱۵۰ هزار فقره تسهیلات بااعتبار ۴۵۰ میلیارد تومان  برای پرداخت وام کارگشایی به نیازمندان سراسر کشور هزینه شده است.
وی ادامه داد: پرداخت تسهیلات اشتغال و کارگشایی درجهت توانمندسازی مددجویان از مهم‌ترین اهداف این صندوق است که در سفر به استان خوزستان ۳۰ میلیارد تومان نیز در این دو حوزه به نیازمندان و متقاضیان استان اختصاص داده‌شده است و با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته تا اسفندماه سال جاری تمامی تسهیلات مربوط به مددجویان پرداخت می‌شود و اگر ظرفیت بالاتر برود ۵ میلیارد تومان دیگر نیز به این حوزه اختصاص می‌دهیم.
باجلان تصریح کرد: در شش ماه گذشته با توجه به مشکلات اقتصادی پیش‌آمده علاوه بر اعطای تسهیلات در حوزه ساخت و تعمیرات مسکن نیازمندان، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز برای ودیعه مددجویان و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز تسهیلات کارگشایی پرداخت‌شده است.
وی با اشاره به عملکرد خوب کمیته امداد استان خوزستان درزمینهٔ همکاری با صندوق امداد ولایت و تعامل با سایر سازمان‌ها و نهادها، گفت: فعالیت‌های این صندوق صد درصد قرض‌الحسنه است و به ارائه تسهیلات اشتغال، کارگشایی، پرداخت کمک‌هزینه درمان، مسکن، ازدواج، تأمین جهیزیه، تحصیل و آزادی زندانیان می‌پردازد.
مدیرعامل صندوق امداد ولایت کشور با تأکید بر ضرورت جذب سپرده‌های مردمی برای ارائه وام قرض‌الحسنه به نیازمندان افزود: با توجه به وجود ظرفیت بسیار بالا در حوزه مشارکت‌های مردمی، می‌توان با جذب مشارکت خیرین به‌منظور سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت و افزایش سپرده‌گذاری به تعداد بیشتری از متقاضیان در نوبت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه، پرداخت شود.
آیت‌الله موسوی جزایری نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه تکیه‌بر تولید ملی و سرمایه‌های داخلی می‌توان بهترین راه برون‌رفت از شرایط سخت اقتصادی باشد، افزود: برای از بین بردن مشکلات اقتصادی و فقر و محرومیت باید شرایط را برای اشتغال افراد به‌ویژه جوانان فراهم کرد تا علاوه بر ایجاد رونق اقتصادی، استان از این رکود و رخوت خارج و به نشاط برسد.
وی همچنین گفت: کودکان بسیاری به دلیل فقر اقتصادی از تحصیل بازمانده‌اند که باید با شناسایی و تأمین نیازهای اولیه برای تحصیل آن‌ها، تلاش کرد از ابتدایی‌ترین حق خود یعنی حق آموزش برخوردار شوند.
در پایان مرتضی موصلی، مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان گزارشی از عملکرد صندوق امداد ولایت در استان ارائه کرد و گفت: در ۹ ماهه سال جاری ۳۷ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به هفت هزار خانوار مددجو پرداخت شد و همچنین با توجه به اختصاص مجدد ۱۵ میلیارد تومان در این بخش قرار است این تسهیلات تا پایان سال به سه هزار خانوار شناسایی‌شده پرداخت شود.
 
تعداد بازدید : ۷۸۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید