دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۵ دی ۱۳۹۷ / ۰۹:۳۳
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۶۶۰۱۵
گزارشگر : ۸۶
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خوزستان:

۴۴۷۳ مددجوی خوزستانی از آموزش‌های تخصصی و مهارتی بهره‌مند شدند

(شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷) ۰۹:۳۳

4473 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان در ۹ ماهه امسال با شرکت در دوره‌های آموزشی و تخصصی، مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفتند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ناجی عبیاوی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خوزستان با اعلام اینکه در ۹‌ ماهه امسال 4473 مددجوی تحت حمایت با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان از دوره‌های پایدارسازی مشاغل و مهارت‌افزایی بهره‌مند شدند، گفت: فراهم کردن زمینه اشتغال به‌منظور توانمندسازی و خودکفایی مددجویان از مهم‌ترین اهداف کمیته امداد است.

وی بابیان اینکه از این تعداد هزار و ۵۸۸ نفر در دوره‌های پایدارسازی مشاغل، ۹۰۲ نفر در دوره‌های مقدماتی و هزار و ۹۸۳ نفر در دوره‌های مهارت‌آموزی شرکت کردند، افزود: ۱۶۴ مددجو نیز برای کاریابی به مؤسسات وادارات دیگر معرفی شدند.

عبیاوی با اشاره به اینکه استفاده از امکانات و ظرفیت‌های استان باهدف رونق و ارتقا اقتصادی به‌ویژه در مناطق محروم در دستور کار قرار دارد، افزود: 1944 مددجوی مناطق محروم با هزینه ۲۱۳ میلیون تومان از آموزش‌های مهارتی، فنی و پایدارسازی برخوردار شدند.

وی هدف از برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی را رسیدن مددجویان به استقلال اقتصادی عنوان کرد و گفت: این آموزش‌ها بیشتر در بخش‌های کشاورزی، خدمات، شیلات، صنعت، صنایع‌دستی و مشاغل خانگی بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خوزستان شرکت در دوره‌های پایدارسازی مشاغل را بسیار مهم دانست و تأکید کرد: با نظارت کارشناس و پشتیبانی از مددجویان پس از ایجاد فرصت شغلی زمینه توانمندسازی و خروج آن‌ها از چرخه حمایتی فراهم می‌شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۲۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید