دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۶ آذر ۱۳۹۷ / ۱۴:۵۷
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۶۵۶۳۵
گزارشگر : ۸۶
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان اعلام کرد:

رشد ۱۹ درصدی زکات در خوزستان

(دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷) ۱۴:۵۷

مردم نیکوکار و کشاورزان استان خوزستان در هشت ماهه نخست سال جاری ۲۰ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.

مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان در نشست شورای زکات استان که با حضور نماینده ولی‌فقیه وامام جمعه برگزار شد، گزارشی از فعالیت شورای زکات در هشت‌ماهه امسال ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مرتضی موصلی، مدیرکل کمیته امداد خوزستان با اعلام تحقق ۱۱۸ درصدی برنامه‌های حوزه زکات، گفت: در هشت‌ماهه سال جاری ۲۰ میلیارد تومان زکات واجب، مستحبی و فطره در استان جمع‌آوری‌شده است.
وی گفت: ۱۰ میلیارد تومان از این مبلغ، زکات واجب، ۵ میلیارد تومان زکات مستحبی و ۵ میلیارد تومان نیز زکات فطره و کفاره بوده است.
موصلی با اشاره به جمع‌آوری ۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات در هشت‌ماهه سال گذشته، افزود: میزان زکات جمع‌آوری‌شده امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد رشد یافته است.
وی بابیان اینکه ۷۰٫ درصد از کل زکات دریافتی به‌منظور رفع مشکلات نیازمندان و ۳۰ درصد آن برای ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه می‌شود، افزود: تاکنون ۳۱ هزار مددجوی تحت حمایت از برکات زکات بهره‌مند شدند.
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان  به سرفصل‌های هزینه کرد زکات در سال جاری اشاره کرد و افزود: زکات جمع‌آوری‌شده برای درمان بیماران صعب‌العلاج، ازدواج، تأمین مسکن، آزادی زندانیان و تحصیل هزینه شده است.
وی ادامه داد زکات جمع‌آوری‌شده هر منطقه برای رفع مشکلات نیازمندان و ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه همان منطقه هزینه می‌شود.
وی با تأکید بر تعامل موثرحوزه علمیه، امامان جمعه، روحانیون و مبلغان با شورای زکات استان باهدف ترویج فرهنگ زکات، گفت: برگزاری نشست با کشاورزان قبل از فصل برداشت، تدوین برنامه‌های اعتقادی در حوزه زکات و همکاری صداوسیما و جهاد کشاورزی می‌تواند پرداخت زکات در جامعه را افزایش می‌دهد.
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۴۶۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید