دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۷ آذر ۱۳۹۷ / ۰۹:۳۵
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۶۵۴۴۱
گزارشگر : ۸۶
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان خبر داد؛

بهره‌مندی ۱۴۸ هزار مددجوی خوزستانی از برنامه‌های مختلف فرهنگی

(شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷) ۰۹:۳۵

مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان گفت: ۱۴۸ هزار و ۸۱۶ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان در شش‌ماهه نخست امسال از برنامه‌های آموزشی-تربیتی بهره‌مند شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مرتضی موصلی بابیان اینکه توانمندسازی فرهنگی جامعه تحت حمایت از مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظایف این نهاد است، گفت: در شش‌ماهه نخست سال جاری ۱۴۸ هزار و ۸۱۶ مددجو در برنامه مختلف فرهنگی با سرفصل‌هایی نظیر افزایش مهارت‌های زندگی، بهداشت فردی و سلامت، تغذیه سالم، اخلاق اسلامی، سبک زندگی اسلامی، ازدواج موفق، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اردوهای زیارتی-تربیتی شرکت کردند.

وی با اعلام اینکه یک میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان برای برگزاری این برنامه‌ها هزینه شده است، افزود: ۷۲۳ میلیون تومان از طریق منابع دولتی و ۷۸۶ میلیون تومان از طریق خیران و منابع داخلی تأمین‌شده است.

موصلی شناخت استعدادهای فرهنگی-ورزشی، ایجاد روحیه نشاط و خودباوری، رشد فکری و اعتقادی و غنی‌سازی اوقات فراغت را از مهم‌ترین اهداف کمیته امداد در جهت توانمندسازی فرهنگی مددجویان عنوان کرد و گفت: هم‌اکنون ۴۸ کانون فرهنگی دائمی و ۱۶ کانون موقت در استان خوزستان فعالیت می‌کنند که ۱۹ هزار و ۵۱۴ مددجو در شش‌ماهه نخست سال جاری از برنامه‌ها و خدمات آموزشی، فرهنگی و تربیتی این کانون‌ها برخوردار شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی دیگر با هدف توانمندسازی فرهنگی مددجویان از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد است و به همین منظور در نیمه نخست امسال 3262 مددجو برای رشد فرهنگی و استفاده از امکانات علمی، آموزشی، پژوهشی و ورزشی به دیگر دستگاه‌های اجرایی معرفی شدند.

مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان به برگزاری کارگاه‌های فرهنگی- تربیتی، مشاوره‌های ازدواج، آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌شناسی اجتماعی اشاره کرد و گفت: در شش‌ماهه نخست سال جاری ۹۲ هزار و ۴۰۰ مددجو از این خدمات بهره‌مند شدند.

وی همچنین به اجرای طرح فلاح از ابتدای امسال اشاره کرد و ادامه داد: ۲۸ هزار و ۳۸۲ نفر از مددجویان به مناسبت‌های مختلف، به‌ویژه اعیاد شعبانیه و ماه‌های محرم و صفر در این طرح شرکت کردند.

موصلی اظهار کرد: به‌منظور ارتقای روحیه معنوی و ترویج سبک زندگی اسلامی مددجویان از ابتدای امسال دو هزار و ۵۷۶ مددجو به اردوهای زیارتی، آموزشی و تربیتی اعزام شدند که هزار و ۳۳۳ نفر از آن‌ها با کمک خیران و در قالب طرح شوق زیارت برای اولین بار به زیارت بارگاه امام هشتم (ع) مشرف شدند.

وی به برگزاری اردوهای آموزشی-تربیتی نوجوانان و جوانان اشاره کرد و افزود: در شش‌ماهه نخست امسال 2492 دانش‌آموز و دانشجو به اردوهای کشوری و درون استانی اعزام شدند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۹۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید