دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۹ آبان ۱۳۹۷ / ۱۰:۱۱
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۶۵۱۵۳
گزارشگر : ۸۶

بهره‌مندی ۵۰۳۴ کودک خوزستانی دچار سو تغذیه از سبد غذایی

(سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷) ۱۰:۱۱

یک میلیارد و ۹۵۵ میلیون تومان در شش‌ماهه نخست سال جاری برای تأمین سبد غذایی پنج هزار و ۳۴ کودک مبتلابه سو تغذیه تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان پرداخت شد.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان گزارشی از عملکرد شش ماهه این نهاد به‌منظور رفع سوءتغذیه کودکان و مادران باردار ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا علی پور، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان بابیان اینکه حفظ سلامت غذایی مددجویان به‌خصوص کودکان تحت حمایت از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد به‌منظور حفظ سلامت جامعه است؛ گفت: در شش‌ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و ۹۵۵ میلیون تومان برای تهیه سبد غذایی پنج هزار و ۳۴ کودک دچار سو تغذیه در قالب طرح همسفره هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه کودکان زیر پنج سال که دچار سو تغذیه هستند از طریق مراکز بهداشت شناسایی و برای دریافت سبد غذایی به کمیته امداد معرفی می‌شوند، افزود: این کودکان در فاصله زمانی شش‌ماهه مورد پایش قرار می‌گیرند تا در صورت بهبودی از چرخه خارج و کودکان دیگر جایگزین شوند.
علی پور گفت:ارزش هر سبد غذایی ۹۲ هزار تومان و شامل پروتئین، لبنیات، حبوبات، برنج و روغن است که مددجویان می‌توانند ماهانه از طریق فروشگاه‌های طرف قرارداد دریافت کنند.
وی هدف از اجرای طرح هم‌سفره را تأمین بخشی از نیازهای غذایی کودکان دچار سو تغذیه و افزایش سطح سلامت و هوش کودکان جامعه عنوان کرد و گفت: هرچه کودکان سالم‌تر و باهوش‌تر باشد سطح پویایی و شادابی جامعه نیز افزایش می‌یابد.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان همچنین به طرح حمایت از مادران باردار و شیرده اشاره کرد و گفت: این طرح باهدف تغذیه مناسبت مادران باردار و جلوگیری از تولد کودکان بیمار و کم‌وزن انجام می‌شود.
وی گفت: خیران و مردم نیکوکار می‌توانند برای شرکت در طرح همسفره و کمک به تغذیه کودکان نیازمند به سایت http://hamsofreh.ir/ مراجعه کنند و یا با شماره‌گیری *۷۲۴*۲۲۲# کمک‌های نقدی خود را واریز کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۳۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید