دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۱:۲۴
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۶۳۸۲۷
گزارشگر : ۸۶

بهره‌مندی ۳۳۶۷ کودک خوزستانی مبتلابه سو تغذیه از طرح هم‌سفره

(دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷) ۱۱:۲۴

سه هزار و ۳۶۷ کودک خورستانی مبتلا به سوءتغذیه با اعتبار یک میلیارد و ۲۱۲ میلیون تومان در بهار امسال از سبد غذایی بهره‌مند شدند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان گزارشی از عملکرد سه‌ماهه این نهاد به‌منظور رفع سوءتغذیه کودکان و مادران باردار ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا علیپور، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان گفت:باهدف بهبود وضعیت تغذیه کودکان در خانوارهای نیازمند در سه‌ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و ۲۱۲ میلیون تومان برای رفع سوتغذیه سه هزار و ۳۶۷ کودک زیر پنج سال پرداخت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۷ درصد افزایش‌یافته است.
وی با اعلام اینکه ده هزار و صد سبد غذایی در بهار امسال برای درمان سو تغذیه کودکان زیر ۵ سال توزیع‌شده است افزود: ارزش هر بسته غذایی ۱۲۰ هزار تومان است.
وی گفت: سبدهای غذایی با نظارت کارشناسان تغذیه تهیه می‌شود و شامل برنج، روغن، لبنیات، حبوبات، گوشت و پروتئین است که ماهانه از طریق فروشگاه‌های مشخص در اختیار کودکان مبتلابه سو تغذیه قرار می‌گیرد.
وی هدف از اجرای طرح هم‌سفره را کمک به رفع سو تغذیه کودکان شش تا ۵۹ ماهه عنوان کرد و افزود: با همکاری مراکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی، کودکان مبتلابه سو تغذیه شناسایی و برای دوره شش ماه تحت حمایت غذایی کمیته امداد قرار می‌گیرند.
وی همچنین گفت: در سه‌ماهه نخست امسال ۲۴۰ میلیون تومان نیز برای تغذیه مناسب صد مادر باردار و نیازمند تحت حمایت هزینه شده است و هدف از اجرای این طرح را ارتقاء سطح سلامت مادران باردار و تقویت آن‌ها برای جلوگیری از تولد نوزادان مبتلابه سو تغذیه اعلام کرد.
وی همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی در خصوص تغذیه سالم با مواد غذایی غنی و سرشار از و پروتیین اشاره کرد و گفت: کودکان در صورت تغذیه مناسب دچار اختلالات رشدی و ذهنی نمی‌شوند و داشتن کودکان شاد و سالم سطح سلامت جامعه را ارتقا می‌دهد.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۴۴۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید