دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ / ۰۹:۲۷
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۶۲۲۷۲
گزارشگر : ۸۶
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان مطرح کرد:

ارایه ۲۲ میلیارد تومان خدمات درمانی به مددجویان خوزستان

(چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷) ۰۹:۲۷

۲۲ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان در سال گذشته برای ارایه خدمات درمانی و بهداشتی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان هزینه شد.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان خدمات درمانی ارایه شده به مددجویان توسط این نهاد را تشریح کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا علی پور، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان بابیان اینکه پرداخت هزینه‌های سنگین درمان، یکی از دغدغه‌های مهم خانوارهای تحت حمایت است، گفت: این نهاد به‌منظور ارتقا سطح سلامت و بهداشت مددجویان با پرداخت قسمت از هزینه‌ها و ارایه خدمات متنوع بهداشتی و درمانی اقدام به رفع بخشی مشکلان مددجویان تحت حمایت می‌کند.
وی اعلام کرد: در سال گذشته ۲۲ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان خدمات در سرفصل‌های درمانی، بیمه‌ای و بهداشتی به ۷۴ هزار و ۷۶۸ مددجوی تحت حمایت پرداخت‌شده است.
علی پور با اشاره به اینکه بهره‌گیری از بیمه تامین اجتماعی یکی از راهکارهای مهم کمیته امداد در توانمندسازی و تامین آتیه خانوارهای تحت حمایت است، افزود: سال گذشته شش میلیارد تومان برای پرداخت حق بیمه و پنج هزار و ۲۰۰ زن سرپرست خانوار و ۴۰۰ مجری طرح اشتغال به‌حساب سازمان تامین اجتماعی واریزشده است.
وی ادامه داد: واریز حق بیمه تامین اجتماعی علاوه بر امکان استفاده مددجویان از خدمات درمانی و کاهش هزینه‌های درمان، سبب ایجاد سابقه بیمه برای آن‌ها شده و موجب می‌شود تا مددجویان پس از بازنشستگی، مستمری‌بگیر سازمان تامین اجتماعی شوند.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان با تاکید بر اینکه شرکت‌ها و کارخانه‌ها با جذب و به‌کارگیری مددجویان می‌توانند از پرداخت سهم بیمه کارفرما تا دو سال توسط این نهاد بهره‌مند شوند، افزود: در سال نخست صد درصد و در سال دوم ۵۰ درصد از حق بیمه تامین اجتماعی مددجویان به کار گرفته‌شده پرداخت می‌شود.
وی به وجود هزار و ۵۸۶ بیمار صعب‌العلاج، خاص و زمین‌گیر در بین مددجویان تحت حمایت اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۸۹۵ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان برای پرداخت هزینه‌های درمانی، بستری و داروی بیماران صعب‌العلاج و خاص پرداخت‌شده است.
علی پور افزود:همچنین سه میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان برای بیمه مکمل بیماران تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان پرداخت شد.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۴۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید