دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۳:۰۱
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۶۲۲۳۷
گزارشگر : ۸۶
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان خبر داد

همکاری ۴۵ مرکز نیکوکاری با کمیته امداد استان خوزستان

(یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷) ۱۳:۰۱

۴۵ مرکز نیکوکاری با ایجاد همکاری و تعامل سازنده با کمیته امداد استان خوزستان به چهار هزار نیازمند خدمت‌رسانی می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان از فعالیت‌های مراکز مردم‌نهاد وابسته به کمیته امداد در سال ۹۶, گزارشی ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مرتضی موصلی، مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان بابیان اینکه مراکز نیکوکاری و مؤسسات خیریه نقشی سازنده در ساماندهی کمک‌های مردمی دارند و هم‌جهت با فعالیت‌های کمیته امداد درزمینهٔ رفع مشکل محرومان گام برمی‌دارند، گفت: مردم خیر و نیکوکار استان در سال گذشته ۱۹ میلیارد تومان به‌صورت نقدی و غیر نقدی به مراکز نیکوکاری کمک کرده‌اند.
وی به رشد ۱۱۳ درصدی کمک‌های مردمی به مراکز نیکوکاری اشاره کرد و افزود: منابع کمیته امداد به‌تنهایی پاسخگوی رفع نیازهای قشر محروم نیست به همین دلیل باهم افزایی امکانات و ظرفیت‌ها و تعامل با مراکز مردم‌نهاد می‌توان به نیازمندان بیشتری خدمات ارائه کرد.
موصلی بیان کرد:امضای تفاهم‌نامه همکاری با مراکز نیکوکاری به‌منظور جلوگیری از موازی کاری، باهدف افزایش و جلب مشارکت‌های مردمی، تسهیل و تسریع در ارائه خدمات مطلوب‌تر، شناسایی محرومان واقعی و توانمندسازی خانوارهای نیازمند از اقدامات مهم کمیته امداد در سال گذشته بوده است.
وی با اعلام اینکه سال گذشته ۴۳ مرکز نیکوکاری کاملاً مردمی در استان خوزستان فعال بوده‌اند، گفت: با برنامه‌ریزی‌ها و کارهای انجام‌شده درزمینهٔ افزایش اعتماد عمومی، امیدواریم که این مراکز امسال به ۸۰ مرکز افزایش یابد.
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان با اشاره به اینکه چهار هزار نیازمند از خدمات معیشتی، درمانی، بهداشتی و مالی ارائه‌شده توسط مراکز خیریه استفاده می‌کنند، ادامه داد: شش هزار و ۱۵۰ خیر نیز با این مراکز همکاری همه‌جانبه دارند.
وی با تأکید بر اینکه مراکز نیکوکاری سبب تقویت و ترویج هر چه بیشتر فرهنگ انفاق و احسان در بین آحاد جامعه و ارتباط بین نیازمندان و اغنیا شده است، افزود: با نهادینه شدن فعالیت‌های این مراکز، مردم خیر سال گذشته هشت میلیارد تومان برای اطعام و تهیه سبد غذایی محرومان و مبلغ دو میلیارد تومان نیز برای تأمین جهیزیه و لوازم ضروری زندگی جوانان نیازمند به مراکز خیریه کمک کرده‌اند.
موصلی گفت: افزایش مراکز نیکوکاری باید در خدمت کاهش فقر و رفع نیاز محرومان واقعی و همچنین هدایت نیازمندان به سمت خودکفایی قرار گیرد.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۴۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید