دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۸ خرداد ۱۳۹۷ / ۲۱:۱۶
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۶۲۱۲۰
گزارشگر : ۸۶
مدیرکل کمیته امداد خوزستان در جمع خبرنگاران:

جمع‌آوری ۱۰۷ میلیارد تومان کمک‌های مردمی

(سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷) ۲۱:۱۶

۱۰۷ میلیارد تومان کمک‌های مردمی در سال ۹۶ جمع‌آوری‌شده که این میزان نسبت به سال قبل از آن ۳۰ درصد افزایش‌یافته است.

مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان با حضور در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه گزارشی از برنامه‌های هفته اکرام ایتام در ماه رمضان امسال ارائه کرد
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مرتضی موصلی، مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه در آغاز هفته اکرام ایتام، با اشاره به برنامه‌های این هفته در سه محور توسعه طرح اکرام ایتام، اطعام و افطاری نیازمندان و دیدار با خانواده‌های نیازمند افزود: در ماه رمضان سال گذشته هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای توسعه اکرام ایتام و اطعام نیازمندان هزینه شد که امیدواریم این رقم در ماه رمضان امسال به ده میلیارد تومان افزایش یابد.
وی گفت: حامیان طرح‌های اکرام ایتام و محسنین تا قبل از ماه مبارک رمضان ۳۵ هزار نفر بوده است که با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تلاش بر این است که باهدف ۱۲ هزار حامی در ماه رمضان، تعداد حامیان به ۴۷ هزار نفر افزایش یابد.
موصلی با اعلام اینکه در حال حاضر ۱۴ هزار یتیم و فرزند نیازمند غیریتیم تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان هستند، ادامه داد: به فضل خدا و با مشارکت مردم نیکوکار هیچ یتیم و فرزند نیازمند بدون حامی نیست ولی در تلاش هستیم با جذب حامیان بیشتر میزان سرانه هر یتیم که تاکنون ۱۶۰ هزار تومان بوده است را افزایش دهیم تا بتوانیم خدمات شایسته‌تری ارائه دهیم.
وی توجه به مناطق کمتر توسعه‌یافته و با ضریب محرومیت بالا را از اهداف برنامه‌ریزی کمیته امداد در سال ۹۷ عنوان کرد و افزود: تهیه سبدهای غذایی با همکاری مردم نیکوکار و مؤسسات خیریه و ارسال به مناطق کم برخوردار، برپایی سفره‌های افطاری در سراسر استان به‌ویژه در مناطق روستایی و محروم اطعام نیازمندان و دیدار با خانواده‌های تحت حمایت در قالب طرح مفتاح الجنه از برنامه‌های کمیته امداد در ماه رمضان امسال است.
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان با اشاره به اینکه در رمضان سال گذشته سه میلیارد و صد میلیون تومان زکات فطره جمع‌آوری‌شده گفت: به‌منظور بهره‌گیری از زکات فطره برای رفع مشکلات مددجویان، همکاری ویژه ای بین این نهاد و مساجد مناطق مختلف انجام‌شده تا زکات فطره جمع‌آوری‌شده در ماه رمضان امسال به دست نیازمندان همان منطقه برسد.
وی اعلام کرد تا پایان سال ۹۶ تعداد ۴۳ مرکز نیکوکاری کاملا مردمی در استان خوزستان فعالیت می‌کردند که افزایش مراکز و مؤسسات خیریه به ۸۰ مرکز در سال ۹۷ و امضای تفاهم‌نامه همکاری برای هم‌افزایی فعالیت‌ها و جذب مشارکت بیشتر مردمی در دستور کار است.
موصلی بابیان اینکه مجموع کمک‌های مردمی در سال گذشته بیش از ۱۰۷ میلیارد تومان بوده که این میزان نسبت به سال قبل از آن ۳۰ درصد افزایش‌یافته است، افزود: اطلاع‌رسانی شفاف و جلب اعتماد عمومی یکی از مهم‌ترین عوامل در جذب مشارکت‌های مردمی است و هر چه اعتماد مردم نسبت به فعالیت های کمیته امداد بیشتر شود به همان نسبت مشارکت و کمک‌های مردمی افزایش می‌یابد و خدمات ارائه‌شده مطلوب‌تر و مؤثرتر می‌شود.
وی با محوری توصیف کردن نقش اصحاب رسانه در ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری و افزایش همبستگی‌های اجتماعی، گفت: اگر مجموعه کمیته امداد در سال گذشته درزمینهٔ خدمت‌رسانی توفیقاتی داشته بخش مهمی از آن را مدیون همکاری و همراهی اصحاب رسانه است.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان با تأکید بر جلب اعتماد عمومی گفت: خیران و نیکوکاران می‌توانند کمک‌های نقدی خود را با استفاده از پرداخت‌های نوین همچون نصب اپیلیکشن سکه، سامانه تلفن گویا ۹۶۸۸۷۷ و شماره‌گیری #۶۱*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه خود سریع‌تر و مطمئن‌تر پرداخت کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۱۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید