دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۰۹:۲۲
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۶۱۹۸۳
گزارشگر : ۸۶
باهدف کمک به توانمندسازی خانوارهای مددجو انجام شد:

بهره‌مندی ۵۶۸ فرزند مددجوی خوزستانی از معافیت خدمت سربازی

(دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷) ۰۹:۲۲

۵۶۸ نفر از فرزندان پسر مددجو در سال ۹۶ از خدمت سربازی معاف و ۱۴۵۲ نفر نیز به نزدیک‌ترین پادگان محل سکونت خود منتقل شدند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان گزارشی از معافیت سربازی و انتقال فرزندان پسر مددجو به نزدیک‌ترین پادگان محل سکونت خود در سال ۹۶ ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا علی پور، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان با اشاره به اینکه پیگیری معافیت از سربازی یکی از فرزندان پسر زنان فاقد همسر و انتقال سربازان مددجو به نزدیک‌ترین پادگان محل سکونت خود از خدمات کمیته امداد به خانوارهای تحت حمایت است، گفت:در سال گذشته ۵۶۸ نفر از فرزندان پسر خانوارهای واجد شرایط تحت حمایت از خدمت سربازی معاف، ۱۴۵۲ نفر با پیگیری‌های کمیته امداد به نزدیک‌ترین محل سکونت خود منتقل و همچنین فرزند ۱۹۰ مددجو نیز از کاهش تعرفه صدور کارت معافیت سربازی بهره‌مند شدند.
وی با اعلام اینکه تنها پسر خانوارهایی که دارای سه خواهر باشند و یا یکی از پسران زنان سرپرست خانوار فاقد همسر از خدمت سربازی معاف می‌شوند، افزود: معافیت از سربازی فقط شامل یک نفر از فرزندان پسر زنان سرپرست خانواری می‌شود که سرپرست آن‌ها فوت‌شده و یا متارکه کرده باشد.
علی پورهمچنین ادامه داد:زمانی می‌توان از مزایای معافیت استفاده کرد که فرزند پسر دیگر قبلا از معافیت کفالت مادر یا معافیت به دلیل معلولیت مادر استفاده نکرده باشد ولی اگر فرزند یا فرزندان پسر دیگر از سایر معافیت‌ها مانند: معافیت پزشکی، ایثارگری و معافیت کفالت پدر استفاده کرده باشند مانعی برای استفاده فرزند دیگر از معافیت نخواهد شد.
وی هدف از اجرای این طرح را کمک به توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت عنوان کرد و افزود: پس از تایید درخواست معافیت مددجو توسط مددکار و صدور کارت معافیت، اگر فرد معاف شده برای رفع مشکلات خانوار تحت حمایت تلاش نکند، سازمان نظام‌وظیفه کارت معافیت او را باطل می‌کند.
معاونت حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان گفت: برای تسهیل در امر اشتغال پسرانی که از مزایای معافیت استفاده می‌کنند، زمینه آموزش فنی یک حرفه و پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی توسط این نهاد فراهم‌شده است و آن‌ها می‌توانند با مراجعه به واحد اشتغال و خودکفایی کمیته امداد، گامی در جهت رفع مشکلات و توانمندسازی خانواده خود بردارند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۳۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید