دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۵:۱۷
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۶۱۸۲۷
گزارشگر : ۸۶
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان اعلام کرد:

برگزاری چهارمین دوره مسابقات قرآنی مددجویان خوزستانی/ راه‌یابی ۱۶ نفر به مرحله کشوری

(یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷) ۱۵:۱۷

مرحله استانی چهارمین دوره مسابقات قرآنی با حضور ۱۳۸ نفر از مددجویان و کارکنان باهدف ارتقا دانش قرآنی در استان خوزستان برگزار شد.

چهارمین دوره مسابقات قرآنی "یادواره شهدای مدافع حرم" با معرفی نفرات برتر در استان خوزستان به کار خود پایان داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مرتضی موصلی، مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان در مراسم اختتامیه چهارمین دوره مسابقات قرآنی با عنوان "یادواره شهدای مدافع حرم" با اشاره به اثرات معنوی انس با قرآن در زندگی فردی و اجتماعی افراد، گفت: برگزاری مسابقات قرآنی، اردوهای زیارتی-فرهنگی و ارایه برنامه‌های آموزشی-تربیتی از مهم‌ترین خدمات این نهاد در جهت ارتقا فرهنگ دینی و قرآنی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است.
وی با اعلام اینکه مرحله استانی مسابقات قرآنی با معرفی نفرات برتر به پایان رسید، گفت:مرحله شهرستانی این مسابقات در بهمن‌ماه سال گذشته و با حضور هزار و ۵۰۰ نفر از مددجویان، کارکنان و خانواده‌های آن‌ها برگزار شد و ۱۳۸ نفر به مرحله استانی راه یافتند.
موصلی گفت: از مجموع نفرات راه‌یافته به مرحله استانی ۷۰ نفر آقا و ۶۸ نفر خانم در رده‌های سنی زیر ۱۲ سال، ۱۲ تا ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال در رشته‌های حفظ، ترتیل، تحقیق، تواشیح و اذان به رقابت پرداختند که ۱۶ نفر به‌عنوان نفرات برگزیده راهی مرحله کشوری شدند.
وی بیان کرد: هدف از برگزاری این مسابقات، ارتقا دانش قرآنی، ترویج و توسعه فرهنگ تمسک به قرآن و عترت، شناسایی استعدادهای قرآنی و فراهم نمودن زمینه ارتقا آن‌ها و معرفی به جامعه قرآنی کشور و گسترش فرهنگ توجه به ترجمه و مفاهیم قرآن کریم همگام با قرائت قرآن است.
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان در حاشیه این مراسم به اجرای طرح قرآنی ترنم نور با همکاری موسسات قرآنی در سطح استان اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح سبب اعتلای فرهنگ قرآنی و تعمیق باورهای دینی در جامعه هدف می‌شود.
وی بهره‌مندی خانوارهای تحت حمایت از آثار معنوی قرآن کریم، شناسایی و معرفی استعدادهای قرآنی، فراهم نمودن زمینه حفظ آیات و تفکر در آن‌ها و بهره‌مندی از آموزه‌های قرآنی به‌منظور تحکیم بنیان خانواده را از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح برشمرد.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۸۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید