دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۳:۰۶
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۶۱۸۰۰
گزارشگر : ۸۶
با هدف تشویق جوانان به ازدواج در سال گذشته انجام شد:

اهدای ۵۳۴۸ سری جهیزیه و هدیه ازدواج به مددجویان خوزستانی

(یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷) ۱۳:۰۶

۱۵ میلیارد و ۴۲۰ میلیون تومان در سال گذشته برای اهدای پنج هزار و ۳۴۸ سری جهیزیه و هدیه ازدواج به نوعروسان و پسران تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان هزینه شده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان گزارشی از عملکرد حوزه حمایت و سلامت در خصوص اعطای جهیزیه و کمک‌هزینه ازدواج به جوانان تحت حمایت ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا علی پور، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان بابیان اینکه حمایت از جوانان و تسهیل شرایط ازدواج آن‌ها و تشکیل خانواده از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد در خصوص تحکیم بنیان خانواده است، گفت: در سال گذشته پنج هزار و ۳۴۸ سری جهیزیه و هدیه ازدواج به ارزش ۱۵ میلیارد و ۴۲۰ میلیون تومان به زوج‌های تحت حمایت اهدا شد که این میزان نسبت به سال قبل آن ۸۲٫ درصد افزایش‌یافته است.
وی با اشاره به اینکه از مجموع اعتبارات هزینه شده ۱۱ میلیارد و ۱۱۷ میلیون تومان از محل منابع دولتی و چهار میلیارد و ۳۰۳ میلیون تومان آن از محل منابع غیردولتی و با حمایت خیران تامین شده است، افزود: یخچال، تلویزیون، فرش، اجاق‌گاز، پتو و جاروبرقی ازجمله کالاهای اساسی بود که به‌عنوان جهیزیه به نوعروسان اهداشده است.
علی پور ادامه داد: از مجموع کمک‌های اعطاشده‌ به ۷۷۹٫ نفر از پسران جوان خانواده‌های تحت حمایت هدیه ازدواج به ارزش ۹۷۸ میلیون تومان و به ۱۵۶٫ نفر از بانوان کمک‌هزینه ازدواج مجدد بااعتبار ۳۸۴ میلیون تومان پرداخت‌شده است.
وی گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ارائه خدمات مشاوره قبل و بعد از ازدواج باهدف ازدواج آگاهانه و تشکیل زندگی پایدار از ديگر خدمات کمیته امداد برای ترغیب جوانان به ازدواج است.
وی با اعلام اینکه با حمایت خیران و نیکوکاران هیچ زوجی پشت نوبت دریافت جهیزیه نیست، افزود: خیران و نیکوکاران می‌توانند برای شرکت در تهیه کمک‌هزینه ازدواج و تامین جهیزیه زوج‌های تحت حمایت به دفاتر کمیته امداد مراجعه کنند و یا با شماره‌گیری # ۰۶۱*۸۸۷۷* در این طرح حمایتی سهیم باشند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۸۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید