دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۰:۱۶
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۵۷۲۳۵
گزارشگر : ۶۷
سال گذشته محقق شد

کمک 750میلیون تومانی به جوانان مددجوی در شرف ازدواج لالی

(چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶) ۱۰:۱۶

سال گذشته 489 جهیزیه و کمک هزینه ازدواج با اعتباری بیش از 750 میلیون تومان به نوعروسان و جوانان در شرف ازدواج شهرستان لالی اهدا شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان لالی گزارشی از اهدای جهیزیه و کمک هزینه ازدواج به جوانان مددجوی این شهرستان ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حاجیمراد حسینوند مدیر کمیته امداد شهرستان لالی با اشاره به اینکه تامین جهیزیه یکی از دغدغه های اصلی جوانان برای ازدواج است، کمک به امر ازدواج جوانان و تامین جهیزیه را یکی از مهم ترین فعالیت های کمیته امداد برشمرد و گفت:سال گذشته 489 جهیزیه و کمک هزینه  ازدواج با اعتباری بیش از 750 میلیون تومان به نوعروسان و جوانان در شرف ازدواج این شهرستان اهدا شده است.

وی با اشاره به اینکه این تعداد جهیزیه با مشارکت مردم خیر و اعتبارات داخلی کمیته امداد تامین شده است افزود: 401 نفر از جوانان تحت حمایت، کمک هزینه ازدواج به ارزش 500 میلیون و 469 هزار تومان دریافت کردند و 88 سری جهیزیه به ارزش 200 میلیون و 297 هزار تومان نیز به نوعروسان اهدا شد.

حسینوند عنوان کرد: این جهیزیه ها شامل اساسی ترین کالاهای مورد نیاز برای شروع یک زندگی ساده از جمله: یخچال، تلوزیون، جارو برقی، لوازم آشپزخانه، فرش و اجاق گاز است.

وی در ادامه از برگزاری کارگاه های آموزشی و خدمات مشاوره ای با هدف ازدواج آگاهانه و کاهش آمار طلاق خبرداد و گفت: پیشگیری از آسیب های اجتماعی، آموزش احکام اسلامی، آیین همسرداری،  تربیت فرزند، مهارت های زندگی و اقتصاد در خانواده از جمله مباحثی است که در این کارگاه های آموزشی مطرح و به زوج های جوان ارائه می شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان لالی با بیان اینکه محدودیتهای اعتباری و منابع مالی کمیته امداد مانع از کمک به تمامی جامعه هدف است بر لزوم جذب مشارکت های مردمی برای فراهم کردن شرایط ازدواج جوانان تاکید کرد و گفت: امیدواریم با همکاری حامیان و مردم نیکوکار بتوانیم زمینه ازدواج را برای همه جوانان تحت حمایت کمیته امداد فراهم کنیم.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۲۰۷پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید